Маршрутизатори

Ціна 649 грн
Ціна 529 грн
Ціна 699 грн
Ціна 675 грн
Ціна 499 грн
Ціна 455 грн
Ціна 999 грн
Ціна 999 грн
Ціна 429 грн
Ціна 399 грн
Ціна 319 грн
Ціна 309 грн
Ціна 369 грн
Ціна 449 грн
Ціна 559 грн

Хороший Wi Fi роутер - і весь світ у вас на долоні

Сучасне життя важко уявити без можливості вільного доступу до Інтернету. А все тому, що більшість питань зараз можна вирішити віддалено. Головне - мати для цього спеціальний інструмент - Wi-Fi роутер. Ще його називають маршрутизотором, що є більш правильним. Проте частіше у мережі шукають саме “роутери”. Тому назва й закріпилася. Варто зазначити, що пошук таких пристроїв – справа досить легка. Їх вибір значний. Та й купити Wi-Fi роутер можна за досить прийнятною ціною.

Вибір Wi-Fi роутеру: досвід спеціаліста

Щоб обрати достойний пристрій потрібно знати деякі технічні особливості та визначитися з тим, що саме вам потрібно. Так, вай-фай роутер має певні габарити, функціонал, а також програмне забезпечення. До його технічних особливостей належать:

 • тип інтерфейсу;
 • діапазон сигналу;
 • стандарти, які підтримуються (протоколи);
 • потужність антени (сигналу);
 • пропускна здатність.

Дуже важливо, щоб Wi-Fi роутер мав зрозумілий та простий інтерфейс. Це дозволить швидко та легко розібратися з управлінням пристроєм. Wi-Fi роутер може працювати у кількох діапазонах:

 1. 2,4 ГГц – найбільш популярний. Проте для місць загального користування він слабкий. Перевантаження негативно відображається на швидкості передачі даних. Водночас більшість мобільних гаджетів підтримує саме такий діапазон.
 2. 5 ГГц – зустрічається рідше. Провайдери використовують цей діапазон, якщо не мають можливості використати звичайний дріт. Все більше сучасних девайсів підтримують обидва варіанти роботи.

Існують також пристрої, що працюють в інших діапазонах (наприклад, 3 Ггц). Проте більшість побутових гаджетів до них не належать. Перед тим як вибрати Wi-Fi роутер певної моделі, потрібно звернути особливу увагу на стандарти передачі даних. Кожен з провайдерів обирає ті, які найбільше йому підходять. Добре, якщо ви заздалегідь дізнаєтеся, що саме використовує оператор. Найчастіше зустрічаються такі стандарти передачі даних:

 • 802.11a – чутливий до перепон;
 • 802.11b – підтримує будь-які пристрої;
 • 802.11g – універсальний варіант;
 • 802.11n – має можливість підключення від 1 до 4 антен;
 • 802.11ac – демонструє високу швидкість передачі даних за наявності потужних антен.

Останній варіант з'явився нещодавно. Проте свіжі моделі мобільних пристроїв вже підтримують такий стандарт. Тут варто зазначити, що телефони та планшети з протоколом 802.11n мають тільки одну WiFi антену, тому їхня реальна максимальна швидкість не вища за 55 МБіт/с. Під час купівлі Wi-Fi роутеру варто з'ясувати, скільки пристроїв ви будете одночасно до нього підключати. Обирайте моделі, зазначена кількість в інструкції яких є більшою, ніж вам потрібно насправді. Якщо плануєте придбати Wi-Fi роутер для ноутбука, планшету та двох смартфонів, поміркуйте на перспективу. Можливо, через декілька років ви захочете встановити елементи “розумного будинку”. У цьому випадку без потужного Wi-Fi роутеру не обійтись.

Потужність сигналу залежить від габаритів будинку, квартири чи офісу. Багатьом, мабуть, знайома ситуація, коли смартфон “бачить” сигнал Інтернету, а підключитися не може. Звісно, на такий випадок в місцях загального користування можна закрити очі. Але якщо подібна ситуація виникла вдома, варто змінити місце Wi-Fi роутеру. Коли ж такі заходи не допомогли, потрібно встановити антену. До речі, всі маршрутизатори її мають. Коефіцієнт посилення вбудованої антени – 1-1,5 dBi. Проте якщо у вас великий будинок, і користуватися Інтернетом ви плануєте навіть на вулиці, потрібен потужний передавач (не менше 5 dBi). У такому випадку краще зупинитися на зйомній антені. За нагоди її легко замінити. Коли виявиться, що наявного покриття замало, варто придбати роутер-маршрутизотор. До нього підключається кілька wife пристроїв.

Щоб вибрати хороший Wi-Fi роутер, потрібно дізнатися, яку швидкість пропонує провайдер, обрати тарифний план. Буде прикро, якщо вам запропонують гігабітний інтернет (1 Гігабіт/с), а обраний пристрій сприйматиме лише 100Мбіт/с. І тут у багатьох виникає запитання: скільки коштує вайфай роутер у першому й другому випадку?

Моделі, що мають пропускну здатність не більше 100Мбіт/с, належать до категорії бюджетних. Варіанти з більшими показниками (орієнтовно 300Мбіт/с) будуть дорожчими. А ось ціна Wi-Fi роутеру з гігабайтною пропускною здатністю – найвища. Звісно, у кожній із категорій є пристрої різної якості. Варто зрозуміти: чим дорожчий Wi-Fi роутер, тим кращі комплектуючі для нього використовувалися. Достатньо якісні пристрої випускають кілька брендів: TP-Link, Asus, Netis. Вони мають приблизно однакові технічні характеристики. Проте у Wi-Fi роутерів TP-Link найбільш зрозумілий інтерфейс. Всі ці бренди також випускають і дорогі моделі.

Надійність сигналу вайфай – у програмному забезпеченні

Стабільність роботи та набір функцій Wi-Fi роутеру залежить від вбудованого програмного забезпечення. Яким би гарним воно не було, інколи йому потрібне перезавантаження. Трапляється це, коли зникає Інтернет, а провайдер бачить, що сигнал подається. У такому випадку достатньо включити-виключити Wi-Fi роутер. Також програмне забезпечення впливає на безпеку бездротової мережі (режим шифрування даних). Від нього залежить спосіб підключення Wi-Fi роутеру до провайдера:

 1. ADSL – з використанням звичайної телефонної лінії;
 2. 3G4GLTE-роутер – оперують мобільною мережею;
 3. Ethernet – підключається до провайдера шляхом кабельного з'єднання. Зараз цей спосіб є найбільш популярним. Швидкість передачі даних досягає 100Мбіт/с. Варто зазначити, що Ethernet-роутери мають додатковий USB-порт для підключення 3G4G-модему та роздачі мобільної мережі.

Знаючи всі ці технічні особливості, ви зможете обрати Wi-Fi роутер найбільш вдалої моделі. Якщо такі знання для вас виявилися занадто складними, зверніться за консультацією до співробітників інтернет-магазину “Zacinu”. Роутер, обраний ними, буде відповідати усім вашим потребам. Ви також можете звернутися до співробітників сайту з побажаннями щодо доставки. Тоді ваш Wi-Fi роутер у Львові, Івано-Франківську та інших містах прибуде лише за кілька днів.